Blog

Banyo Tekstil Ürünleri Neden Önemlidir ?

Tüm misafirler, konaklamaları sırasında kendilerini evlerinin rahatlığında, hatta daha da lüks şartlarda hissetmek isteyecektir. Kişisel bakımlarını yapabildiği bir ortamın mutlaka hijyenik ve yumuşacık havlularla bezenmiş olması misafirinizi mutlu edecek önemli detaylardan bir tanesidir. Kurulanmak için elini atacağı havlunun yumuşak ve dolgun olması hem rahat kurulanmasını sağlayacak, hem de özellikle yaz tatili yapan misafirlerin hafif veya ağır güneş yanıklarını rahatsız etmeyecektir. Bu sebeple, özellikle yaz tatili otellerinde 230 gr üzeri havlular, ve mutlaka Ring ipliğinden üretilmiş havluların tercih edilmesi gerekmektedir.

Ring ipliğinden üretilmiş havlu ve bornozlar, daha parlak olduğu gibi, su emiciliği daha fazla ve yıkama sonrası sertleşmeye karşı dayanımı, open – end yada tüylü open-end (Avor) ipliklere oranla daha az olacaktır.

Uygun fiyatlı olması sebebiyle tercih edilen open-end iplikten üretilmiş havlularda zamanla oluşan yıkama sonrası sertleşme, su emiciliğinde azalma ve çabuk yıpranma gibi sorunlar, havlularınız kısa süreli olmasına ve erken tedariğe sebep olacağından, ucuza mal edildiği düşünülen ürünler daha pahalıya mal olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir